Osocze bogatopłytkowe – naturalne i bezpieczne

 

Osocze bogatopłytkowe – co to jest?

Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi w niewielkiej objętości osocza. Otrzymywane jest w procesie wirowania niewielkiej ilości krwi pobranej od klienta bezpośrednio przed zabiegiem. Pobranie wykonuje wyłącznie wykwalifikowany personel medyczny.


 

Zabieg mezoterapii osoczem bogatopłytkowym to:

  • Innowacyjność

Technologia, dzięki której pozyskujemy z naszej krwi osocze bogatopłytkowe w sposób naturalny i biokompatybilny, które następnie wykorzystywane jest do procesów naprawczych tkanek własnego organizmu.

  • Skuteczność

Pozyskane osocze bogatopłytkowe przywraca funkcje fizjologiczne naszych komórek, regeneruje tkanki, zatrzymuje wiek komórek, przywraca im młodość.

  • Biokompatybilność

Zgodność tkankowa, brak negatywnego oddziaływania na własne tkanki. Pozyskane osocze bogatopłytkowe regeneruje tkanki w zgodzie z własnym organizmem, pobudza naturalne siły organizmu do leczenia tkanek. Jest doskonałą alternatywą dla syntetycznych substancji leczniczych.

  • Bezpieczeństwo

Osocze bogatopłytkowe pozyskane jest fizjologicznie, otrzymujemy je z komórek własnego organizmu. Podając własne osocze bogatopłytkowe unikamy ryzyka alergii, redukujemy ryzyko infekcji. Nie istnieje również ryzyko pojawienia się mutacji, ponieważ czynniki wzrostu znajdujące się w pozyskanym osoczu nie wnikają do komórek, dzięki czemu nie mają wpływu na właściwości DNA tych komórek. Jak to działa? Podając osocze bogatoplytkowe pobudzamy komórki własnego organizmu dając im sygnał do odnowy i rewitalizacji. Nasza skóra jest zregenerowana, sprężysta, nawilżona i odmłodzona.


 

Opis zabiegu osoczem bogatopłytkowym

Zabieg osoczem bogatopłytkowym powinien być stosowany w ilości 1-4 zabiegi w zależności od stanu skóry i wieku. Oceniamy to zawsze indywidualnie. Po zabiegu skóra może być lekko obrzęknięta z widocznymi depozytami osocza. Stan ten łagodnieje następnego dnia. W dniu zabiegu nie należy „zalepiać skóry” kosmetykami. Nie należy stosować doustnych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ np.: aspiryna, ibuprofen, diklofenak, naproksen) przez 7 dni oraz pilingów (ziarnistych, kwasowych, enzymatycznych)