HIFU – jak w większość zabiegów wykorzystywanych w estetyce ma swoje początki w medycynie. Skoncentrowane ultradźwięki wykorzystywane są do niszczenia guzów (np. raka prostaty)

W HIFU zastosowane utradźwięki różnią się od tych które wykorzystywane są w pielęgnacyjnych zabiegach kawitacji czy sonoforezy, również w ultradźwiękach w rehabilitacji.  Tutaj zadaniem fali ultradźwiękowej jest spowodować drgania, tarcie a w efekcie przegrzanie. W konsekwencji dochodzi do stymulacji odnowy tkanek. Największą zaletą HIFU jest to, że działa głęboko w skórze właściwej lub jeszcze głębiej, bez naruszania ciągłości naskórka i nie powoduje powierzchownych poparzeń. Ciągłość naskórka nie jest przerwana, nie ma krwiaków, nie ma odczuć bólowych, po zabiegu nie zostaje żaden odczyn.  HIFU jest metodą bezpieczną, którą można stosować także u osób z rozrusznikiem serca, implantami i protezami, czyli w sytuacjach wykluczających inne metody. W Polsce pierwszymi zabiegami HIFU była Ulthera ok 9 lat temu. Dziś podróbki tego aparatu są bardzo tanie i ogólnodostępne (tzw. dolna półka) – klienci często są wprowadzani w błąd. Z aparatami HIFU jest tak, jak z innymi technologiami, np. laserami – są dobre i złe urządzenia. Jeśli odrzucimy te złe (bez marki, z podejrzanych źródeł), to w obrębie tych dobrych nie ma już znaczenia, jak nazywa się aparat. Działają tak samo, natomiast liczą się inne aspekty, jak umiejętność ustawienia parametrów urządzenia i właściwego jego użycia, a także właściwy dobór zabiegu dla danego klienta.

My wybraliśmy dla naszych klientów HIFU najnowszej generacji, jedyne z mikrogłowicą do okolic oczu – czego nie ma żadne HIFU na rynku.

Co to właściwie robi?

Głównie lifting. Wyostrzenie konturów żuchwy, uniesienie chomików, podniesienie brwi. Jest też świetne do liftingu policzków i na szyję. Coraz częściej robi się też HIFU na ciało. Ale na zmarszczki i wiotką skórę – są lepsze metody.

Dla kogo?

Oczywiście nie dla każdego. Nie dla osób z niedowagą i ze zbyt dużą tuszą, nie dla młodych osób ani dla osób w zaawansowanym wieku ponieważ nie uzyskamy u nich zadowalającego efektu. Idealna dla zabiegu jest osoba w wieku 35-50 lat, nie za gruba i nie za chuda.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Oczywiście nie jest tak że u każdego po równo jeden wystarczy jak sugerują reklamy. Każdy ma inny problem u jednej osoby wystarczy jeden zabieg u innych (i tak jest częściej) potrzeba będzie dwóch zabiegów.

Dlaczego to takie drogie?

Cena pierwszych zabiegów parę lat temu sięgała do kilkunastu tysięcy i wynikała z bardzo wysokiego kosztu kartridży, które się wymienia i z ceny samego aparatu. Obecnie mamy większą ilość producentów niemniej jednak cena aparatów i kartridży  zawsze ma przełożenie na cenę zabiegu jak i to, że nie są to zabiegi, które może wykonywać każdy (przynajmniej aparatami z tzw wysokiej półki), wiążą się ze zdobyciem odpowiedniego przeszkolenia, wiedzy, świadomości skutków itp.

10 lutego 2018
HIFU Opole
Looksus Opole

HIFU MED

created by Słoneccy.pl

Facebook
You Tube
Instagram
Looksus Opole

Precyzyjny, trwały makijaż oczu i brwi oraz profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej. Zyskaj pełne, zmysłowe usta i zalotne spojrzenie - podkreśl swoją urodę w salonie Looksus.

Kontakt:

Zadzwoń: +48 501 506 146

Napisz: kontakt@looksus.opole.pl

 

Ul. Dubois 37a

(róg Kościuszki i Dubois)

45-062 Opole

Looksus Opole